Vítejte na našem e-shopu. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, těšíme se na vás na tel. 602 693 431 nebo emailu info@zakraman.cz

TOPAS S 5 s 21% DPH

Neohodnoceno
Značka: Topolwater
66 550 Kč 55 000 Kč bez DPH
Doručíme do 3 týdnů (4 ks)

Domovní čistírna odpadních vod typu Topas S 5EO s variabilním nátokem od společnosti TopolWater dobře obslouží rodinné domy a poradí si i s nepravidelným provozem na chatách. Určena pro 1-5 ekvivalentních obyvatel. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistírny TOPAS S se vyrábí pro variabilní hloubku přítoku od 0,5 m až do 1,2 m pod terénem a tu si lze určit až při stavbě. Vysoce účinná a technologicky nabitá čistírna odpadních vod hodící se jak k rodinnému domu pro 1 - 5 trvalých obyvatel, tak se zároveň jedná o ideální ČOV k rekreačním objektům. Varianta S prošla testem přerušení dodávky splašků na 3 a 6 měsíců s obnovou účinnosti až 97 % do několika dní. 

Modelová řada TOPAS je držitelem několika ocenění, mimo jiné i ceny GRAND PRIX z letošního roku 2022 a bez pochyb se jedná o technologicky nejvyspělejší čistírnu na trhu.  

 Na co nezapomenout před koupí domovní čistírny odpadních vod?

  • Před instalací každé čistírny je potřeba projekt od autorizovaného vodohospodáře
  • Dále je potřeba je povolení ke stavbě čistírny

Jak funguje ČOV od společnosti TopolWater

Čistírna pracuje na principu čištění odpadních vod pomocí aktivovaného kalu ve vznosu. Vzduch, nezbytný pro život mikroorganizmů je dodáván membránovým dmychadlem, jež je umístěno přímo v čistírně. Dmychadlo je spolu s třícestným ventilem použito také na pohon mamutek, které přečerpávají vodu mezi jednotlivými komorami. Proces čištění je řízen řídicí jednotkou se speciálním programem a pomocí WiFi připojení se přenáší data do aplikace v mobilním zařízení (telefon, tablet, notebook, apod).

Jak je to s DPH u čistírny?

  • 15% DPH - pouze pro rodinné domy a společně s montáží/zprovozněním čistírny
  • 21% DPH - ostatní případy

banner ČOV na klíč

Co dostanu, pokud si ČOV objednám u Vás?

Pokud si zakoupíte tento výrobek u nás, dostanete: 

  • veškeré provozní komponenty včetně dmychadla a řídící jednotky
  • záruční servis
  • zaškolení obsluhy a zprovoznění (není v ceně)
  • slevu na dopravu 

Jak je to s projektem a povolením u domovní čistírny odpadních vod TOPAS?

Projekt domovní čistírny si můžete zakoupit u nás na eshopu. Stejně jako povolení. K čističce TOPAS nabízíme povolení přes vodoprávní řízení i ohlášení.

Jak mi bude čistírna odpadních vod doručena?

Čistírnu vám složíme před domem, ale přesun na pozemek už si musíte zajistit svépomocí. Vzhledem k nižší váze nádrže není potřeba větší techniky. 

Video ukázka čistírny řady TOPAS

Výhody čističky TOPAS, aneb proč ji koupit 

Ideální ČOV pro rekreační objekty

ČOV TOPAS S je první čistírna s nezávislým testováním funkce po 3 a 6 měsících bez přítoku splašků. Zkušebním ústavem SZÚ v Brně bylo provedeno testování 2 ks ČOV TOPAS S s přerušením přítoku splašků na 3 měsíce a 6 měsíců. U obou čistíren byla do 3 dnů po obnovení přítoku dosažena účinnost čištění 97%. K testování byly použity sériově vyráběné a certifikované ČOV TOPAS S (CE výrobek) - Osvědčení o zkoušce

Samonosná i ve spodní vodě

Celá řada domácích čistíren TOPAS je samonosná, to znamená, že čističku není potřeba obetonovat a to ani v situacích se zvýšenou hladinou spodní vody (konzultujte se svým projektantem). Sice vám každý poctivý zedník doporučí v místech s podzemní vodou obetonovat a pro klid v duši je to správné rozhodnutí, ale pro většinu případů postačí čistírnu obsypat.

Kompaktnost

Všechny domovní čistírny odpadních vod od společnosti TopolWater jsou kompaktní, tzn. že jde o jeden výrobek. Dmychadlo a řídící jednotka se nachází uvnitř čistírny, není třeba řešit, kam schovat řídící jednotku a dmychadlo a hlavně tím odpadá nutnost cokoliv dokupovat.

Funkčnost čistírny můžete sledovat v mobilní aplikaci

Domovní čistírny je možné připojit na WiFi a sledovat, jak se jim daří přes mobilní aplikaci přímo v telefonu. V aplikaci také můžete ČOV regulovat, například v momentě, kdy odjíždíte z chaty.

Automatické řízení provozu

Domovní čistírny TOPAS jsou více než chytré. Čistírna sama pozná zatížení a podle toho upraví svou výkonnost. Vždy tak pracuje v ideálním režimu a není třeba na nic zásadního myslet.

Variabilní nátok

Domovní čistírny TOPAS ve variantě S má variabilní nátok dle potřeby. Nátok může být v rozpětí 0,5m - 1,2m (k dostání také varianta Long s prohloubeným nátokem do 1,4 m).


Dokumenty k čistírně TOPAS

Doplňkové parametry

Kategorie: Domovní čistírny pro rodinné domy
Záruka: 2 roky
Certifikát CE: Ano
DPH: 21%
Počet osob maximálně: 5
Počet osob minimálně: 1
Zprovoznění v ceně: Ne
Výrobce: TopolWater
Počet osob: 1-5
Váha (kg): 180
Rozměry v mm (VxŠxH): 1200 x 1200 x 2300
Spotřeba elektřiny (Příkon - W): 60
Možnost vypouštět odpadní vody do vod podzemních: Ano
Doporučená četnost vývozu kalu za rok: 2x
? Samonosná: Ano
Certifikát CE: Ano

Čistírna Topas

Představení čističky TopolWater